A Greenman Pond hatása:
- Elősegíti és gyorsítja a természetes vizek öntisztuló képességének kialakítását és fenntartását.
- A különböző eredetű, vízbe kerülő szerves anyagokat, szennyeződéseket lebontja, feltárja, ezáltal visszaszorítja az algásodást.
- Helyreállítja és fenntartja a vízi életközösség ökológiai egyensúlyát.
- Növeli a látható vízmélységet.
- Csökkenti az iszap mennyiségét, megakadályozza a rothadást.
- Segíti a vízi növényzet és állatvilág egészségének fenntartását.
Adagolási útmutató:
1 liter/10.000 liter tóvízhez, 4-6 hetente, 1:10 arányban tóvízzel keverve, egyenletesen a tó felszínére permetezve, vagy beleöntve.
A Greenman Pond összetevői:
Víz, jótékony hatású SCD probiotikus mikroorganizmusok és természetes kőzetliszt.
Az SCD Probiotikus Technológia a jótékony hatású SCD mikroorganizmusok erejét használva, egy vegyszermentes, azaz környezetbarát, német Öko és magyar Biokontroll minősítéssel rendelkező megoldást kínál a természetes vizek, halastavak tisztítására.
A vízminőséget meghatározó tényezők a hidrogeológiai adottságokon túlmenően elsősorban emberi tevékenységekre vezethetőek vissza. Élővizeink szennyezettsége adódhat mezőgazdálkodás következményeként, ipari tevékenységből és kommunális eredetű szennyvizekből. Ez utóbbi elsősorban olyan területeken fordulhat elő ahol a lakosság egy része nincs rákötve a szennyvízgyűjtő és -tisztító rendszerekre. Nagyon gyakran az adott technológia nem megfelelő, kevés a tisztító kapacitás és a szennyezésnek csak egyes elemeit képes kiszűrni a vízből. A kommunális szennyvíz ilyen esetekben sok szerves anyagot juttat a természetes vizekbe. Az élővizek magas tápanyagtartalma serkenti a fokozott mértékű algásodást, amely eutrofizációhoz vezet. Szemmel is látható "zöldülést"- algásodást akkor tapasztalhatunk, ha a klorofill-a koncentráció megközelíti az eltűrhető kategória felső határát.
A helyenként jelentős szennyezés ellenére a biológiai minták általában magas fajgazdagságot mutatnak, mind a fenéklakó élőlények, mind az algák és egyéb vízi növények körében, azonban a szennyeződés mértéke nagyon gyakran túllépi az adott életközösség tolerációs szintjét. Ez esetben külső beavatkozás szükséges az ökológiai egyensúly helyreállításához. Egyedülállóan környezetbarát és vegyszermentes megoldás erre a problémára élõ mikroorganizmusok (baktériumok, enzimek) segítségének igénybe vétele, amelyek természetes úton helyreállítják az élővizek mikrobiális, tápanyag és ökológiai egyensúlyát. A mikroorganizmusok a vízben lebegve és a fenéken megkötõdve megkezdik a vízben és a fenékiszapban lévő felesleges tápanyagok, szerves anyagok lebontását.